18 Aralık 2015 Cuma

Elveda Haziran

Bögürtlen kisindan sonra Sarah Jionun Elevda Haziran kitabini yaz tatilimden cok severek okudum. Sarah Jionun kitablari sanirim hepsi birbirinden güzel, sicak ve samimi :). Simdi hangi romanini alip okusam diye düsünüyorum. Okurken kendinizi baska bir dünyada hissetiginiz, umut dolu yüzünüzü gülümseten bu kitabi kesinlikle tavsiye ediyorum. Hepimize mutlu günler sevgiyle kalin.
Bir varmış, bir yokmuş, hâlâ içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış…


Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış… İyi geceler aydede, iyi geceler kırmızı balon, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.


June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

♥ Her bir yorum için çok mutlu bu blog sahibi ♥ Prensesin Masalına yorum yaparak ayırdığın vakit için teşekkür ederim ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...