5 Mayıs 2015 Salı

The Lunchbox

artik esimle de Hint filmleri izlemeye basladik gerci o benim kadar sevmesede yine de beraber ara sira izliyoruz, beraber izledigimiz en son film The Lunchbox (Sefertasi) filmini diger Hint filmlerinden biraz farkli buldum. Bir mutluluk bulma hikayesi ve ilginc bir ask hikayesi diyebilirim. Yavas ilerlemesine ragmen sonuna kadar izletiren ve bana o duyguyu yasatiran bir film oldu. 


Mumbay, mucizeler kentidir... Bu dev kentte her gün 160.000 sefertası evlerden alınıp işyerlerine dağıtılır, akşamüstleri de aynı şekilde toplanır. Mutsuz ev kadını İla'nın, ilgisiz kocasını heyecanlandırmak ümidiyle denediği tarifler, özene bezene hazırladığı sefertasları yanlışlıkla, emekliliğine çok az kalmış memur Saajan'a ulaşır. İla ile Saajan birbirlerine böylece ufak notlar iletmeye başlarlar. Hayallerin katili bu dev kentte ikisi de bir yudum umut bulur sefertaslarında. Birbirlerini gerçekten hiç görmeseler de yaşam düzenlerini tehlikeye atmayı göze alarak sefertasları üzerinden olağanüstü bir ilişkiye girişirler. Birbirlerine hayatlarında eksik olduğunu yıllarca farketmedikleri şeyleri hissettirdikçe, o eksiği kapatabilecek kişiler olduklarını da hissettirmeye başlarlar.''YANLIŞ TREN SİZİ DOĞRU YOLA GÖTÜREBİLİR''
4 yorum:

 1. İzlemek isteyip de sürekli ertelediğim filmlerden biri, inşallah en yakın zamanda izlemek istiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarim kisa zaman da vakit bulup izleyebilirsin sonra o güzel blogunda güzel yorumunu okurum :)

   Sil
 2. Bloğunuzu yeni keşfettim çok güzel emeğinize sağlık bende zamanında Hint filmlerine çok soğuk bakardım fakat şu an bağımlısı oldum bi başladınız mı aradı arkası kesilmez :) dilerseniz bana da beklerim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hosgeldiniz Prensesin Masalina :) Cok tesekkür ederim güzel yorumunuz icin insan bir baslayinca Hint filmlerine birakamiyor :) Bende geliyorum blogunuza :)

   Sil

♥ Her bir yorum için çok mutlu bu blog sahibi ♥ Prensesin Masalına yorum yaparak ayırdığın vakit için teşekkür ederim ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...