8 Mart 2013 Cuma

Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

Keşke artık haberlerde kadın, töre, namus cinayetleri ve çocuk gelinleri görmesem. Daha çok kadın sığınma evleri olsa, gerçekten devlet kadınları korusa geç olmadan... Umarım bundan sonra ülkemizde kadınlar her alanda; gerek iş hayatında, gerek sosyal hayatta rahatça ve özgür yaşayabilirler. Artık kadınlar ezilmesin, şiddete maruz kalmasın, hor görülmesin. Kadınları öldüren, ezen ve hor gören adamlar size sesleniyorum, sizi de bir kadın doğurdu. Biz sizin her zaman anneniz kızkardeşiniziz, eşiniz, kötü gününüzde yanında olan insanız. Kadına değer verin, kıymet verin, saygı gösterin. Biz küçücük şeylerden bile mutlu oluyoruz, zor değiliz aslında... Sizlerle Can Dündar'ın bu şiirini paylaşmak istiyorum. çok beğendim ve Whitney Houston'un şarkısı "I'm Every Woman" hepimize gelsin :) Sevgiler.Kadın Olmak!...Bir kadın çocuktur aslında… Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister.Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını… Ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez. Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister.Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz; ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz..

Bir kadın güçlüdür aslında...

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgidir aslında...

İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz. Zor sever; ama, tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer alamazsınız. Her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette Bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri ”acımak" duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında...

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın çılgındır aslında...

Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz üreticiliğini. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz? Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz!

............bir kadını ağlatırken çok dikkat edin..!!!

....... çünkü Allah gözyaşlarını sayar.....!!!!

kadın;erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından yaratılmadı..!!!

öyle olsaydı ezilirdi......!!! üstün olsun diye başından da yaratılmadı......!!

AMA GÖĞSÜNDEN YARATILDI......

Eşit olsun diye......

kolun biraz altında...

Korunsun diye...!!!

KALP HİZASINDA SEVİLSİN DİYE!!!


Can DÜNDAR

I´m Every Woman :)
6 yorum:

 1. dünya kadınlar günümüz kutlu olsun, karıkaturler cok sey anlatıyor anlayana..
  yazı ıse harıka olmus.. sevgıler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğine sevindim :) Sevgiler :)

   Sil
 2. Can Dündar ne güzel yazmış...
  Ama anlayana...
  Görseller zaten gösteriyor ülkemizde ne denli değer verildiğini kadına.
  Ama yine de kadınlar günümüz kutlu olsun bacım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler bacım :) Ben de çok beğendim Can Dündar'ın yazısını. Keşke her erkek böyle düşünebilse. Senin de kutlu olsun :)

   Sil
 3. Can Dündarın yazısını çok beğendim.
  Görsellerde çok anlamlı teşekkürler paylaşım için :)

  YanıtlaSil

♥ Her bir yorum için çok mutlu bu blog sahibi ♥ Prensesin Masalına yorum yaparak ayırdığın vakit için teşekkür ederim ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...